harryPotterFans
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мандрагора

Go down

Мандрагора Empty Мандрагора

Писане  Bella Swan Вто Яну 06, 2009 6:52 am

КОРЕН ОТ МАНДРАГОРА


Мандрагора Gerarde,%20Mandrake
"Този легендарен корен е много труден за намиране и според традицията трябва да бъде изкоренен от човека,който иска да го използва. Древните вярвали, че растението издава пронизителен писък, когато бъде изкопано, така че човекът който го иска трябва да запуши ушите си и да използва куче, за да извади корените от земята. Кучето трябва да се
завърже към растението и да се подлъже с храна да побегне, след което мандрагората излизала с корена, убивайки кучето със своя писък. Употребите на мандрагора са многобройни. Тя е мощен афродизиак и ако се постави до възглавницата на някой човек, от безразличен ще го превърне в страстен и нежен любовник. Освен това има славата, че дава на своя притежател
голяма сексуална сила. Трябва да се кисне във вино всеки петък и след това да се увие в червен копринен плат. Твърди се, че ако се отнасяш внимателно към корена, парите оставени близо до него, през нощта се удвояват. Корен от мандрагора може да се
купи от някои билкови магазини, но често на безбожни цени."




Корени от мандрагора, за жалост точно с човешка форма, почти не се намират.
Дори в Европа е изклюяително трудно да се намери растението, освен ако
не се гледа в частни градини или парници и то на солени цени.
В България мандрагората не се среща (като изключим разказите, че вероятно в Рила виреела на тайни места, което не ми се вярва),
за сметка на това, на Запад може да се намери американската
мандрагора (която е силно токсична) в някои от по-големите окултни
магазини. Докато бях в Щатите, успях да си купя корени от мандрагората в подобен магазин (вуду ботаника). Аз лично си я ползвам за някои ритуали. Добър талисман е и за привличане на любов
Bella Swan
Bella Swan
Форумното Ченге
Форумното Ченге

Брой мнения : 212
Age : 31
Местожителство : Far...far into the west! In the city of friendship and love!
Registration date : 02.01.2009

https://hogwartsfans.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите